System wizyjny odblasków samochodowych – MV Center

Spis treści

System wizyjny do kontroli obecności wytłoczonych nadruków na odblaskach samochodowych jest bardzo ciekawym przykładem jak można wykorzystać wiedzę o optyce, oświetleniu i filtrach optycznych do stworzenia aplikacji która na pierwszy rzut oka wydaje się niewykonalna.

Zadaniem skonstruowanego prze nas systemu jest wykrycie nadruku z homologacją na odblaskach samochodowych.

System składa się z dwóch bliźniaczych stanowisk, co pozwala na jednoczesną kontrolę prawego i lewego odblasku. W projekcie wykorzystano kamery firmy Datalogic.

Wnętrze odblasku składa się z setek malutkich lusterek, których zadaniem jest odbijanie światła we wszystkich kierunkach. Budowa ta znacznie utrudnia wykrycie wytłoczonego nadruku na jego powierzchni. Na szczęście, dzięki dużej wiedzy i doświadczeniu naszych inżynierów udało się stworzyć bezbłędnie działającą inspekcję.

Skaner Datalogic P-series

Stanowisko kontroli (półautomatyczne)

Kontrola elementu oświetlenia samochodu

Otrzymany obraz po filtracji

Popularne:

Chcesz poznać ROI dla Twojej firmy? Skorzystaj z kalkulatora:

W ciągu 5 minut sprawdź, po jakim czasie zwróci się Twoja inwestycja w system wizyjny. Oblicz, ile możesz wydać na automatyzację procesu kontroli jakości, aby osiągnąć wymagane ROI.

Skonsultuj z nami Twoje potrzeby w obszarze wizji maszynowej i automatyzowanej kontroli jakości.

Jeśli zastanawiasz się, czy nasze rozwiązania będą dla Ciebie wartościowe, wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.