System wizyjny pokrywek na gorące i zimne napoje – MV Center

Spis treści

Przedstawiamy Państwu opis inspekcji systemu wizyjnego do kontroli pokrywek na gorące i zimne napoje. Zadaniem aplikacji jest wykrywanie i eliminacja zanieczyszczonych lub zabrudzonych pokrywek.

Stosowanie biomasy wiąże się ze znacznie większą ilością wtrąceń o bardzo zróżnicowanej kolorystyce i kształcie. Opisywany projekt polegał na dobraniu sprzętu, zaprojektowaniu elementów, stworzeniu inspekcji oraz zintegrowaniu całości z istniejącą już maszyną produkującą pokrywki.
 

Ze względu na budowę maszyny system wizyjny składa się z dwóch bliźniaczych układów, gdzie każdy z nich odpowiada za kontrolę dwóch rzędów produktu. Każda z zakrywek kontrolowana jest od góry oraz z każdego boku co pozwala na pokrycie 100% powierzchni górnej i bocznej produktu. Za prawidłowe oświetlenie odpowiadają oświetlacze LED o niebieskim kolorze światła co w połączeniu z charakterystyką wad znacząco polepsza ich widoczność. Pod każdą z kamer w czasie około 1,2 sekundy przejeżdża pakiet 6 zakrywek poddawanych inspekcji. Trafnie dobrane komponenty wraz z oprogramowaniem Adaptive Vision Studio pozwoliły na integrację niezawodnej inspekcji kontrolującej produkowany detal.

Detekcja wtrąceń na zakrywkach.

Schemat systemu wizyjnego do kontroli wtrąceń na zakrywkach.

Kontrola wtrąceń na zakrywkach – ekran użytkownika.

Kontrola wtrąceń na zakrywkach – ekran użytkownika.

Algorytm detekcji wtrąceń na zakrywkach.

Popularne:

Chcesz poznać ROI dla Twojej firmy? Skorzystaj z kalkulatora:

W ciągu 5 minut sprawdź, po jakim czasie zwróci się Twoja inwestycja w system wizyjny. Oblicz, ile możesz wydać na automatyzację procesu kontroli jakości, aby osiągnąć wymagane ROI.

Skonsultuj z nami Twoje potrzeby w obszarze wizji maszynowej i automatyzowanej kontroli jakości.

Jeśli zastanawiasz się, czy nasze rozwiązania będą dla Ciebie wartościowe, wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.