System wizyjny geometrii rury EGR w przestrzeni 3D – MV Center

Spis treści

Inżynierowie MV Center Systemy Wizyjne opracowali półautomatyczne stanowisko pomiaru geometrii rury EGR. Stanowisko zostało wyposażone w stół obrotowy wraz z gniazdem montażowym oraz klatką dla precyzyjnego (+/- 0,02 mm dokładności pozycjonowania) robota MITSUBISHI RV-7FLM.

Na efektorze robota została zainstalowana jednostka wykonawcza dla pomiaru – skaner 3D GOCATOR 2340. Zadaniem układu była :

  • kontrola jakości flanszy wejściowej i wyjściowej przewodu (inspekcja płaskości),
  • położenia przetłoczeń na rurze w odniesieniu do bazy pomiarowej (flansza wejściowa) ,
  • kontrola położenia elementów montażowych (haki, uchwyty, sonda ciśnienia) w przestrzeni 3D w odniesieniu do tej samej bazy,
  • kontrola położenia powierzchni flanszy wejściowej do flanszy wyjściowej;

Czas cyklu stanowiska to ok. 60 sekund podczas których pomiary są wykonywane w ponad 20 punktach referencyjnych oraz skanowane są 3 powierzchnie (flansze + uchwyt). Stanowisko obsługuje 3 referencje, każdy z detali oznaczony jest indywidualnym kodem QR a raport z pomiarów jest generowany w formacie pliku PDF. Detale NOK są blokowane w nadrzędnym systemie i muszą zostać odłożone przez operatora do specjalnej strefy braków.

Raport z inspekcji rury EGR.

Kontrola geometrii rury EGR

Kontrola geometrii rury EGR

Popularne:

Chcesz poznać ROI dla Twojej firmy? Skorzystaj z kalkulatora:

W ciągu 5 minut sprawdź, po jakim czasie zwróci się Twoja inwestycja w system wizyjny. Oblicz, ile możesz wydać na automatyzację procesu kontroli jakości, aby osiągnąć wymagane ROI.

Skonsultuj z nami Twoje potrzeby w obszarze wizji maszynowej i automatyzowanej kontroli jakości.

Jeśli zastanawiasz się, czy nasze rozwiązania będą dla Ciebie wartościowe, wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.